Inimest, keda kahtlustatakse kuriteo toimepanemises võidakse kinni pidada. Kuid kinnipidamist tuleb teostada seaduslikul viisil ja inimõigusi austades.

Kui politsei kahtlustab, et oled toime pannud kuriteo, võidakse sind kinni pidada. Sellistel juhtudel võidakse sind ilma kohtuniku eriloata kinni pidada maksimaalselt 48 tundi. Peale selle aja möödumist tuleb sind vabastada, või sind võidakse kauem kinni pidada uuriva kohtuniku eriloaga.

Kui sul juba on kuriteo kahtlusaluse või süüdistatava ametlik staatus, võidakse sind samuti kinni pidada. See võib juhtuda, kui ametivõimudel on põhjus paluda kohtunikul sind eelvangistusele määrata. Sellisel juhul võidakse sind kinni pidada kuni 12 tundi, enne kui sind viiakse uurimist juhatava isiku või uuriva kohtuniku ette.

Võid lugeda lisaks täpsete kinnipidamise aluste kohta kriminaalmenetluse seadustikust.

Kinnipidamisega võetakse inimeselt tema vabadus ja see võib teda panna end tundma iseäranis abitu ja haavatavana. Seetõttu ei tohiks politsei inimesi kinni pidada kergemeelselt ja ilma seadusliku põhjuseta.

Teave e-giidi kohta

E-giid selgitab olukordi, milles sind võidakse kinni pidada ja kuidas, põhilisi õigusi, mis sul on, kui sind kinni peetakse, kus sind hoitakse ja kuidas sind tuleb kohelda ning mis peaks sinu vabastamisega seoses toimuma. E-giid selgitab ka seda, kuidas saad kaevata sinu kinnipidamisega seonduvate probleemide üle. Kuid mitte kõiki sinu füüsilise vabaduse piiranguid ei peeta kinnipidamiseks. Loe sellest allpool pikemalt.

Materjalid

Viimati uuendatud 24/11/2017