Nii sinul kui ka riigiasutusel on võrdne õigus kohtusse tõendeid esitada. Kohus peab vastu võtma sinu tõendeid samadel tingimustel kui teise poole tõendeid.
Kohtul ei ole kohustust vastu võtta kõiki tõendeid, mida sina või riigiasutus esitate.
Kolm olulist kriteeriumi nõuavad, et tõendid on:
Reeglina peavad kohtus kasutatavad tõendid olema omandatud seaduslikul teel. See tähendab, et need peavad olema omandatud vastavalt seaduses kirjeldatud reeglitele ja et omandamise käigus ei tohi rikkuda inimõigusi. Piinamise või ebainimliku kohtlemise kaudu omandatud tõendid ei ole lubatud ja nende tulemuseks on alati sinu inimõiguste rikkumine. Selliseid tõendeid ei või kasutada isegi siis, kui need ei ole sinu asjas otsustava tähtsusega.
Menetlusreegleid rikkudes omandatud tõendeid võib kohtus kasutada ainult siis, kui rikkumine on väike ja ei mõjutanuks tõendi usaldusväärsust ja tõepärasust.
Vastavalt väärteomenetluse ja kriminaalmenetluse seadustikele on sellised tõendid omandatud kasutades jõudu, ähvardusi, väljapressimist, pettust või sundi.
Vastavalt väärteomenetluse ja kriminaalmenetluse seadustikele võib kohus ka hinnata tõendite usaldusväärsust. Selle käigus võib kohus arvesse võtta tõendite iseloomu (kas see on foto, dokument või tunnistaja ütlus) ja kas seda toetavad teised tõendid sinu kaasuses. Kõik tõendid on esitamisel võrdselt usaldusväärsed. Ühtki tõendit ei saa pidada teisest usaldusväärsemaks individuaalse hindamiseta.
Kohus võtab vastu vaid tõendeid, mis puutuvad sinu asjasse. Kohtul on õigus hinnata tõendeid ja tagasi lükata neid, mida ta peab asjasse mitte puutuvaks.