Sul peaks kambris olema juurdepääs naturaalsele valgusele. See tähendab, et kambris peaksid olema aknad, mis lasevad sisse piisaval kogusel naturaalset valgust. Kambris peab olema pimeda päevaaja või lühikese naturaalse valgusega aastaaja jaoks kunstlik valgustus.

Kambris on piisavalt valgust siis, kui saad lugeda ilma silmanägemist kahjustamata.

Aknad

Kõigis kambrites peaks olema aknad, mis lasevad sisse naturaalset valgust. Aknad ei tohiks olla kaetud trellide, võrkude või muude installatsioonidega viisil, mis praktiliselt välistab naturaalse valguse. Kui sellised installatsioonid on sinu kambri akendel turvalisuse põhjustel, peab vangla juhtkond hindama, kas sinu olukord nõuab, et sind sellisesse kambrisse paigutatakse.

Milliseid inimõiguste rikkumisi võib esineda?

Ebainimliku või alandava kohtlemise keeld

Ebapiisav valgus sinu kambris, koos muude negatiivsete tingimustega, võib viia ebainimliku või alandava kohtlemise keelu rikkumiseni. Kuid sellise tingimuse poolt tekitatud mõju sinu füüsilisele või vaimsele seisundile peab ulatuma teatud raskuse miinimumtasemeni. Väikesed lühiajalised kõrvalekalded nendest reeglitest ei riku tõenäoliselt sinu õigusi.

näide Kui lambipirn sinu kambris põleb läbi ja see vahetatakse paari tunni pärast, ei riku see sinu õigusi. Kuid kui rikki läinud lambipirn ainsas lambis sinu kambris vahetatakse paari kuu pärast, rikub see tõenäoliselt sinu õigusi.

Loe lisaks selle kohta, kuidas hinnata seda, kas sinu õigusi on rikutud

Kuidas kaevata

Kui usud, et sinu õigusi on rikutud, peaksid esitama kaebuse vangla juhtkonnale. Loe lisaks selle kohta, kuidas kaevata.

Materjalid

Viimati uuendatud 19/09/2018