Temperatuur sinu kambris peaks olema selline, et sul on mugav ja sa ei jää haigeks. Temperatuur ei tohiks olla liiga kõrge ega liiga madal.

Õhutemperatuur eluruumides ei tohiks olla madalam kui 18 Celsiuse kraadi. See tähendab, et külmematel aastaaegadel peaks olema tagatud küte, ning soojematel aastaaegadel ventilatsioon.

Milliseid inimõiguste rikkumisi võib esineda?

Ebainimliku või alandava kohtlemise keeld

Ebasobiv temperatuur koos muude negatiivsete tingimustega võib viia ebainimliku või alandava kohtlemise keelu rikkumiseni. Kuid selliste tingimuste poolt tekitatud mõju sinu füüsilisele või vaimsele seisundile peab ulatuma teatud raskuse miinimumtasemeni. Väikesed lühiajalised kõrvalekalded nendest reeglitest ei riku tõenäoliselt sinu õigusi.

näide Kui temperatuur sinu kambris on nädal aega vaid 16 ˚C või kui see ulatub lühikest aega 25 ˚C-ni, ei riku see tõenäoliselt sinu õigusi. Kuid kui oled regulaarselt sunnitud elama kambris, milles temperatuur on 12 ˚C, võib see sinu õigusi rikkuda.

Loe lisaks selle kohta, kuidas hinnata seda, kas sinu õigusi on rikutud.

Kuidas kaevata

Kui usud, et sinu õigusi on rikutud, peaksid esitama kaebuse vangla juhtkonnale. Loe lisaks selle kohta, kuidas kaevata.

Materjalid

Viimati uuendatud 24/09/2018