Millised on üldised tingimused streigi korraldamise jaoks?
Põhiseadus kaitseb igaühe õigust streikida. Ametiühingud, töötajad ja töötajate esindajad võivad kõik välja kuulutada streigi.
oluline Streik on lõplik vahend kollektiivse töötüli puhul eesmärgi saavutamiseks ja sellele peavad eelnema läbirääkimised kokkuleppe saavutamiseks. Streigiõigust saab kasutada ainult siis, kui need läbirääkimised ebaõnnestuvad.
Kollektiivse töötüli lahendamise seadus sätestab korra, mida tuleb streigiotsuse tegemiseks järgida. Streigi korraldajad on kohustatud kavandatavast streigist kirjalikult teatama teisele poolele, riiklikule lepitajale ja kohalikule omavalitsusele vähemalt kaks nädalat ette. Teates tuleb näidata streigi põhjused, täpne alguse aeg ja võimalik ulatus. Streik tuleb lõpetada, kui vaidlevad osapooled on saavutanud kokkuleppe või kui streik tunnistatakse ebaseaduslikuks.
Milliseid inimõiguste rikkumisi võib esineda?
Kui sind on mingil viisil takistatud streikimast, kui sul on selleks seaduslik õigus, sealhulgas kui sind on streigi tõttu töölt vallandatud, võib see kujutada endast sinu väljendusvabaduse või kogunemisvabaduse rikkumist.
Loe lähemalt väljendusvabaduse ning kogunemis- ja ühinemisvabaduse kohta siit giidist.