Vanema hooldusõiguse peatamine

Vanema hooldusõiguse peatamine on tõsine meede, mis sekkub sinu õigusse perekonnaelule. Peatamine on seaduslik vaid siis, kui see on seadusega lubatud ja seda tehakse teatud õigustatud huvide kaitsmiseks.

Tingimused

Sinu hooldusõiguse lapse üle võib kohus peatada ainult teatud tingimustel ja piiratud ajaks. Hooldusõiguse peatamine tuleb teha seaduslikult, vastasel juhul rikub see sinu õigust perekonnaelule.

näide Vanema hooldusõigust võidakse peatada, kui on tõsiseid põhjuseid, miks sul ei ole võimalik last hooldada, või tõsiseid põhjuseid uskuda, et laps kannatab vägivalla all või tema tervis või elu on muul viisil sinu hoole all olles ohustatud.

Tagajärjed

Sel ajal, kui sinu hooldusõigus on peatatud, hoolitseb lapse eest teine vanem. Kui see ei ole võimalik või kui mõlema lapsevanema hooldusõigus on peatatud, otsustab kohus lapse perest väljavõtmise üle.

Asjaolude muutumine ja uuendamine

Võid paluda kohtul olukorda uuesti hinnata ja tühistada piirangud, mis on kehtestatud vanema hooldusõigusele, kui asjaolud ja põhjused, miks see otsus langetati, on muutunud.

Loe lisaks erinevatest aspektidest, mida tuleks hinnata, kui tehakse otsus hooldusõiguse uuendamise ja lapse peresse tagasipöördumise kohta.

Milliseid inimõiguste rikkumisi võib esineda?

Ebaseaduslik vanema hooldusõiguse peatamine võib rikkuda sinu õigust perekonnaelule. Peatamist tühistava kohtuotsuse veniv täitmine võib rikkuda ka sinu õigust perekonnaelule ja õiglasele kohtumõistmisele. 

Kui vanema identiteedi aspekt, näiteks kuulumine teatud religiooni, rassi või teatud seksuaalse sättumusega olemine, on otsustav tegur hooldusõiguse peatamisel, võib see rikkuda diskrimineerimise keeldu.

Loe lisaks selle kohta, kas vanema hooldusõigus peatati seaduslikult.

Inimõiguste giid

Inimõiguste hariduse Euroopa platvorm