Meie platvorm

Peagi kättesaadav 8 riigis üle Euroopa

Meie giid

Inimõiguste giidi peamised võimalused

  • Inimõigused läbi erinevate teemade
  • Otsi abi
  • Tutvu ressurssidega
  • Institutsioonid ja organisatsioonid
  • Riigikeskne ja mitmekeelne
  • Hinda oma teadmisi

Meie missioon ja visioon

Kõigil on õigus teada oma õigusi

Inimõiguste giid on Euroopa inimõigustealase hariduse platvorm. See pakub hariduslikke vahendeid ja ressursse inimõiguste kohta nii ühiskonnale kui ka spetsialistidele ning toimib inimõigustealase hariduse valdkonna organisatsioonide ja avaliku sektori institutsioonide koostöövõrgustikuna.

Inimõiguste giid loodi kantuna ideest, et igaühel on õigus teada oma õigusi. Meie missioon on pakkuda riigikeskseid, mitmekeelseid, avatud juurdepääsuga ja kasutajasõbralikke inimõigustealase hariduse ressursse, mis aitavad üksikisikutel ja spetsialistidel mõista inimõigusi ning arendada pädevusi inimõiguste rakendamisel konkreetsetes olukordades.

Meie visioon on töötada välja ühine Euroopa platvorm, mis aitab tõsta ja tugevdada kodanike, spetsialistide ja institutsioonide arusaama ja vastutust inimõigustest, aidates seeläbi kaasa teadliku ja vastutustundliku ühiskonna loomisele, mis põhineb demokraatial, heal valitsemisel ja õigusriigi põhimõtetel.

Meie lugu

Loodud Baltimaades

Inimõiguste giidi kutsus Baltikumi algatusena ellu Riias asuv valitsusväline organisatsioon Baltic Human Rights Society. Inimõiguste giid avalikustati esimesena Lätis (2016), millele järgnesid Eesti ja Leedu (2017). Inimõiguste giidist sai üleeuroopaline platvorm, kui see käivitati Bulgaarias (2019), Sloveenias (2021) ja Slovakkias (2021). Laienemine viib järgmisena Prantsusmaale (2023) ja Horvaatiasse (2023).

Meie võrgustik

Panustavad Euroopa inimõiguste organisatsioonid

— Baltic Human Rights Society (Läti)
— Bulgarian Helsinki Committee (Bulgaaria)
— Estonian Human Rights Centre (Eesti)
— Human Rights House Zagreb (Horvaatia)
— Institut international des droits de l’Homme et de la paix (Prantsusmaa)
— Human Rights Voice (Leedu)
— Human Rights Monitoring Institute (Leedu)
— NGO Law Institute (Leedu)
— Helsinki Committee for Human Rights in Slovakia (Slovakkia)
— The Peace Institute – Institute for Contemporary Social and Political Studies (Sloveenia)  

Inimõiguste giidi esmakordset väljatöötamist Baltikumis toetas Hollandi välisministeerium (2013-2016). Inimõiguste giidi sisu ja uusi funktsioone, nagu testid, õiguste kogumik, kaasuste info ja infograafika, arendati Baltikumis Nordplusi toel (2016-2022). Inimõiguste giidi on käigus hoitud, täiendatud uue sisuga, levitatud ja laiendatud EL programmi Erasmus+ (2017-2023) rahalisel toel ja Läti kultuuriministeeriumi kaasrahastamisel. 2022. aastal alustas Baltic Human Rights Society koostööd Islandi, Liechtensteini ja Norra Aktiivsete Kodanike Fondiga toetamaks pikaajalist inimõigustealast haridustegevust, sealhulgas inimõiguste giidi.

Inimõiguste giid on pälvinud UNESCO Läti riikliku komisjoni ja Läti ombudsmani patronaaži.

Inimõiguste giid

Inimõiguste hariduse Euroopa platvorm