inimõiguste institutsioonid

On mitmeid inimõiguste institutsioone, mille abil saad kindlaks teha, kas sinu inimõigusi on rikutud või mitte. Olemas on nii Eesti kui rahvusvahelisi institutsioone.

Igal institutsioonil on väga spetsiifilised funktsioonid ja need toimivad erinevate seaduste või rahvusvaheliste kokkulepete põhjal. On oluline mõista, et:

Üldjuhul võib rahvusvaheliste institutsioonide poole pöörduda siis, kui oled ammendanud kõik sulle kättesaadavad siseriiklikud õiguskaitsevahendid. Kohtuasjade puhul tähendab see, et oled ammendanud kõik edasikaebamisvõimalused Eestis.

Rahvusvahelised institutsioonid annavad hinnangu ainult selle kohta, kas inimõiguste rikkumine on toimunud. Nad ei vaata uuesti läbi sinu kohtuasja ega tunnista riigi poolt tehtud otsesuseid kehtetuks, kuid nad uurivad, kas riiklikud institutsioonid on vigu teinud ja kas sinu õiguste võimalik rikkumine on korralikult uuritud ja hüvitatud.

Riiklikul tasemel on mitmeid institutsioonie, mis saavad kindlaks teha, kas inimeste põhiõigused ja vabadused on korralikult austatud ja kaitstud.

See veebileht kasutab küpsiseid. Loe lähemalt

×