Inimõiguste giidi ülesehitus:

Inimõigused teemade kaupa

Giid selgitab inimõiguste toimimist teemade kaupa. Selle asemel, et õigusi üles loetleda, on võimalik saada teada õigustest, mis on asjakohased kindla teema või igapäevaelus tõusetuva olukorra puhul. Aja jooksul lisatakse uusi teemasid.

Kuidas saada abi

Giid aitab mõista, kuidas esitada kaebust, kui usud, et sinu õigusi on rikutud. Iga teema juures on osa, mis selgitab, milliseid samme astuda.

Tutvu ressurssidega

Giid pakub viiteid asjassepuutuvatele Eesti seadustele ja rahvusvahelisele seadusele, kaasustele ning muudele dokumentidele. Neid võib leida ressursside osas lehtede alaosas. Lisaks viidetele täielikele kohtuotsustele, on ära toodud ka kokkuvõtted kõige olulisematest kaasustest.

Institutsioonid ja organisatsioonid

Giidis on osa inimõiguste institutsioonide kohta, millega ühendust võtta, et selgeks teha, kas sinu inimõigusi on rikutud. See selgitab millal ja kuidas nende institutsioonide poole pöörduda. On olemas ka osa inimõigustega töötavate organisatsioonide kohta, millega võib aru pidada, või kust edasist teavet saada.

Riigi kohta ja mitmekeelne

Käesolev giid on valminud Balti riikide koostöö tulemusena, mis pakub iga riigi – Läti, Eesti ja Leedu kohta – spetsiifilist sisu. Seda pakutakse läti, eesti ja leedu keeles, koos vene- ja inglisekeelsete tõlgetega.

Hinda oma teadmisi

Kui soovite giidi kasutada õppeotstarbel, pakub giid teile võimaluse hinnata enne või pärast õppimist oma teadmisi inimõiguste kohta, tehes teste erinevatel giidis sisalduvatel teemadel. Need testid on saadaval inimõiguste giidi enesehindamise tööriista kasutades.

Kuidas giidi kasutada

Giidil on ühtne struktuur ja fikseeritud leheküljepaigutus. Iga lehekülje allosas võib lehitseda lehti, mis selgitavad teemat pikemalt. Kiire ja lihtsa navigeerimise huvides näitab „leivapuru“ lehekülje ülaosas su asukohta, menüü nupp annab aga juurdepääsu kogu giidile. Otsingut ja võtmesõnu saab kasutada sisu otsimiseks ja seotud lehekülgedel liikumiseks kogu giidi ulatuses. Giid on arendatud töötama erinevatel vahenditel ja ekraanisuurustel.

Kuidas sisu kasutada

Giidi kasutamisel pidage silmas seda, et veebisaidi sisu on mõeldud vaid isiklikuks ja harivaks eesmärgiks. Tutvu lähemalt sellega, kuidas sisu kasutada. Käesoleva veebisaidi kasutamisega nõustud järgima järgnevaid kasutustingimusi.

Partnerid ja kaastöötajad

Inimõiguste giid on inimõigushariduslik projekt Balti riikides. See alustas Lätis 2016. aasta märtsis, järgnesid Eesti ning Leedu versioonid. Projekti lõi Läti valitsusväline organisatsioon Baltic Human Rights Society, mille projektipartnerid on Eesti Inimõiguste Keskus ja Human Rights Monitoring Institute Leedus. Teised partnerid ja kaastöötajad on Latvian Human Rights Centre, Zelda Resource Centre for People with Mental Disability ja Marta Resource Centre for Women ning ka teised üksikisikutest eksperdid.

Inimõiguste giidi projekti on lahkelt toetanud Madalmaade välisministeerium, Madalmaade saatkond Lätis ja Nordplus Adult – hariduskoostöö programm Põhja- ja Baltimaades. Seda on rakendatud UNESCO Läti rahvusliku komisjoni eestkostel.

Esimene Balti inimõigushariduse konverents, mis peeti Riias 27. novembril 2015. aastal, organiseeriti osana käesolevast projektist, ja seda toetas ka Läti Haridus- ja Teadusministeerium ja Riga Graduate School of Law.

Idee ja projektijuhtimine

Projekti partnerid

Toetajad

Kontakt

Küsimuste korral palun ühendust võtta aadressil guide@baltichumanrights.org. Lugege pikemalt selle kohta, kuidas linkida käesolevale veebisaidile, anda tagasisidet või luua partnerlussuhteid ja teha koostööd.

Meiega ühendust võttes pidage palun silmas seda, et me ei saa anda edasist tasuta õigusabi või muud tuge.

Inimõiguste giid

Inimõiguste hariduse Euroopa platvorm